Na Trnkovci plánovali žáci i rodiče

31.01.2012 17:41

Nově  a vesele vymalovaná škola, bazén, školka, jesle, větší sportovní zázemí pro žáky i veřejnost, hřiště otevřené po celý rok, pohybové aktivity pro nejmenší žáčky, kurzy jazyků a tance pro rodiče se zajištěným hlídáním dětí, to jsou namátkou jen některá přání účastníků trnkovecké plánovací soboty.

 

O právě uplynulém víkendu se sešli na Trnkovci žáci spolu s rodiči, učiteli a zástupci neziskových organizací, aby společně naplánovali budoucnost školy. Snahou o zapojení veřejnosti, včetně žáků a zástupců neziskového sektoru zahájilo nové vedení školy rok s pracovním názvem Učíme se společně. Co se pod tímto názvem skrývá? Komunitní škola otevřená od rána do večera, sedm dnů v týdnu všem, kteří se chtějí učit, odpočívat, soutěžit, bavit se, nebo jen tak si přijít poklábosit s přáteli. Mimo to,  už nyní nabízí spolupracující neziskové organizace Poradna pro občanství/občanská a lidská práva, Schůdky, Aris a CENTROM doučování pro děti v nízkoprahovém zařízení i  přímo v rodinách, bezplatné psychologické poradenství v krizových životních situacích, sociální a právní poradenství pro obyvatele Trnkovce, ale i všech obyvatel Radvanic a Bartovic, kteří by tuto pomoc aktuálně potřebovali. Poradna pro občanství/občanská a lidská práva pak už od konce loňského roku úspěšně zajišťuje doučování v rodinách, poradenské a další bezplatné služby žákům školy a jejich blízkým bydlícím na Lipině.

V nejbližších měsících se obyvatelé Trnkovce a okolí mohou těšit nejen na další plánovací setkání, ale už i na konkrétní akce podpořené prostředky z grantů a dotací, o které vedení školy a zástupci spolupracujících neziskových organizací úspěšně žádali.

Zpět