Škola otevře informační centrum pro veřejnost

14.06.2012 12:27

Moravskoslezský kraj finančně podpořil projekt Základní školy Ostrava-Radvanice, Trnkovecká 55, přísp. org.   S názvem Učíme se společně III, jehož cílem je, mimo jiné, vybudování a otevření informačního centra pro veřejnost. Už od prvního září bude v prostorách školy otevřeno poradenské centrum pro žáky, rodiče i veřejnost Radvanic a Bartovic.  Ve vybrané dny zde budou odborníci – psychologové, sociální pracovníci a speciální pedagogové zdarma radit  a poskytovat informace týkající se drogové závislosti, závislosti na hracích automatech, rodiče se dozví  jakým způsobem je možné řešit výchovné a vzdělávací  problémy svých děti, ale mohou se informovat i v případě, že se tyto patologické jevy týkají jejich rodiny, či známých. Služby bude v případě potřeby centrum poskytovat rovněž dalším školám a školkám v obvodu, v případě, že budou chtít zajistit besedy či jiné preventivní aktivity pro děti. Pedagogové těchto škol se budou moci rovněž bezplatně účastnit vzdělávacích akcí s problematikou patologických jevů, které se v příštím školním roce v ZŠ Trnkovecká uskuteční.

 

 

Zpět